4 nejzajímavější triky, jak se vyhnout placení vysokých poplatků za parkování u letiště

image

Nedávno jsem prohledávala internet s vidinou toho, že si rozšířím své povědomí o tom, jak snížit nemalé náklady zaparkování u letiště. Zjistila jsem totiž, že parkovacích míst u letišť ubývá a navíc se chystá jejich zdražování. K mému překvapení na toto téma existuje poměrně dost internetových diskuzí. Ty nejzajímavější rady, které jsem v nich objevila, jsem se rozhodla sepsat i s mým skromným komentářem do následujícího článku. Někoho doufám pobaví, ty odvážnější možná i inspiruje.

Jak tedy podle internetových diskuzí ušetřit za parkování u letiště?

1.Nejezděte vlastním autem

Toto byla jedna z nejčastějších odpovědí. Přijde mi to poměrně úsměvné, jelikož z otázky jasně vyplývá, že právě cesta automobilem je žádoucí. Do této skupiny jsem zahrnula i odpovědi, které bych označila víceméně za rozvíjející, jako například:

  • Použijte vlak či autobus
    • nebo motorku či kolo, že?
  • Využijte taxi službu
    • no nevím, ale při dnešních cenách a představě, že pojedu třeba z Havířova do Prahy, mi to jako příliš úsporné řešení nepřijde
  • Využijte sdílenou jízdu
    • toto by vyšlo jistě levněji než jízda taxíkem – když si však představím, že stojím na smluveném místě a očekávaný spolujezdec se neukáže…nic pro mě
  • Požádejte o odvoz známé
    • to si představit dovedu – na známé bývá celkem spolehnutí, pohodlí při cestě je taky celkem zajištěno a věta: „Díky, máš to u mě.“ nestojí ani korunu

2.Zaparkujte někomu před domem

To, že lidé nechávají stát svá vozidla místo na parkovištích u letiště před bytovými domy v centrech měst je známá skutečnost. Však to také vede například k zpoplatňování více a více pražských parkovacích stání.

Tady jde však o něco jiného. Pokud jsem to dobře pochopila, tak lidé, kteří bydlí v rodinném domku blízko letiště, nabízejí na internetu možnost ponechat auto u nich před domem (samozřejmě za určitý smluvený poplatek). Za příplatek pak bývá k mání i místo v garáži.

ČÍST  Pronájem bytu od přímých majitelů: tipy pro hledání vhodného bydlení a jednání s pronajímateli bytu

Zajímavé. A asi docela výhodné pro všechny zúčastněné. Nemůžu se však zbavit pocitu, že bych se trochu bála toho, že po návratu nenaleznu své vozidlo v původním stavu.

3.Nechte auto u „obchoďáku“

Vím o tom, že hodně lidí nechává auta na neplacených parkovištích u obchodních domů, když jedou vlakem za prací do jiného města. V tomto případě si však svůj vůz nejpozději večer zase vyzvednou. Nechat tam ale auto celý týden? Asi bych měla strach z toho, že moje vozidlo:

  • bude odtaženo
    • mám pocit, že se zde smí stát jen několik hodin
  • bude mít propíchnutá nebo žádná kola
    • obě varianty jsem na těchto místech již viděla
  • bude vykradené nebo ukradené
    • přeci jen tato neplacená parkoviště nikdo nehlídá

4.Využijte nadstandard u benzínky

Vícekrát jsem v diskuzích narazila také na zkušenost, kdy se někdo domluvil s obsluhou benzínky a za menší „příspěvek“ mu bylo umožněno nechat automobil u čerpací stanice pod dohledem kamer. Předpokládám však, že tato služba asi nebude běžnou nabídkou benzínek.

5.Maskujte se

Tento bod souvisí především s nedávnou změnou, která spočívá v tom, že na pražském letišti lze krátkodobě zdarma zaparkovat pouze jednou za den. A tak lidé vymýšlí, jak zamaskovat svou značku a své „espézetky“ například přelepují či nějak nenápadně překrývají. Odvaze a nápaditosti se holt meze nekladou.

Právě jste dočetli výčet těch nejzajímavějších řešení toho, jak se vyhnout placení poplatků za parkování auta během dovolené v cizině. Věřím, že některými z nich pobavíte své přátele při příštím setkání.

Které z uvedených řešení vás nejvíce překvapilo? A které jste vy sami nebo lidé z vašeho okolí již využili? Podělte se v komentářích s ostatními o vaše názory a zkušenosti.