3 nejběžnější typy parkovacích služeb u letiště a pro koho se nejlépe hodí

image

Během mých pracovních i soukromých cest do různých koutů celého světa jsem se setkala s několika základními typy parkovacích služeb u letiště, které lze využít. Některé z nich mi přišly naprosto úžasné a nadále je vyhledávám a jiné naopak vůbec ne. Napadlo mne však, jakému typu lidí by vyhovovat mohly. A proto jsem se rozhodla sepsat takový malý přehled, který by mohl někomu pomoci v případě, že si nebude jist, která varianta by mu nejlépe sedla.

1)„Zaparkuj a leť“ ocení spořivý flegmatik

Tato možnost mi nejvíce vyhovovala v dobách, kdy jsem tzv. obracela každou korunu, ale zároveň jsem nechtěla nechat svůj plechový poklad stát jen tak někde. Vozové parky, které nabízejí tuto službu, se většinou nacházejí relativně daleko od samotného letiště. To je také hlavním důvodem, proč je jejich cena v porovnání s ostatními (zde uvedenými) možnostmi nejnižší.

Jaký je princip?

Většinou to fungovalo tak, že jsem přijela k příslušné parkovací ploše a vyřídila nezbytné formality. Poté jsem na základě instrukcí personálu zaparkovala svůj vůz na určeném místě. Následně jsem vyložila zavazadla a odebrala se na místo, ze kterého odjížděl svozový autobus. Ten mě pak spolu s ostatními cestujícími odvezl na letiště.

Komu bych doporučila?

  • studentům
  • cestujícím s lehkým zavazadlem
  • těm, kterým nevadí více lidí v autobuse

Já osobně v současné době tuto možnost využívám zcela výjimečně. A pokud přece, tak hlavně v případech, kdy nikam nespěchám nebo prostě není jiná možnost.

2)Řidiče, který vše zařídí, ocení téměř každý

Tento způsob využívám poslední dobou nejčastěji a velmi ráda. Stojí mě to sice o něco víc peněz, ale pořád to není to nejdražší, co je k mání. A musím říct, že za tu pohodu při dopravě na letiště mi to určitě stojí.

ČÍST  Proč dát přednost laserové epilaci aneb Velké srovnání nejběžnějších metod odstraňování chloupků

Jaký je princip?

Na předem smluveném místě přímo před letištěm se setkám s řidičem z vozového parku. Po vyložení zavazadel šofér odveze můj vůz na sjednanou hlídanou plochu. Po návratu z ciziny si na stejném místě přeberu připravené auto, naložím kufry a mohu vyrazit k domovu.

Komu bych doporučila?

  • rodinám s malými dětmi
  • cestujícím s těžkými zavazadly
  • všem, kteří mají rádi pohodlí za rozumnou cenu

3)Parking přímo na letišti ocení ti, kteří si zakládají na komfortu

Stání přímo v místě odletu jsem já sama (tím myslím jako ten, kdo řídí auto) nikdy nevyužila. Několikrát jsem však byla svědkem jako spolujezdec. Tyto plochy jsou většinou zřizovány přímo konkrétním letištěm, a co se týká ceny, ze všech uvedených možností bývají nejdražší. Na druhou stranu, v posledních letech například v Praze ceny parkovacích stání na letišti klesají.

Jaký je princip?

Pokud si dobře vzpomínám (a myslím, že ano), tak jsme prostě přijeli na letiště a dle rad pracovníků parkoviště jsme vůz nechali stát na určeném místě v příjemné blízkosti odletových terminálů.

Komu bych doporučila?

  • lidem, kteří nemají hluboko do kapsy
  • cestujícím, kteří mají rádi své pohodlí
  • rodinám s dětmi

Tip na závěr: Vždy si předem ověřuji, kolik peněz mě bude ponechání vozidla na daném místě stát, abych nedopadla jako jeden chudák, který zaparkoval tak, že ho to málem stálo několik desítek tisíc korun.

Po přečtení tohoto článku máte v rukách takový malý návod k tomu, abyste si vybrali parkovací službu, se kterou budete spokojeni. Pokud jste navíc sami sebe našli v některém z bodů v sekcích „komu bych doporučila“, tak to máte v podstatě bez práce.

Pro jaké další typy lidí se podle vás hodí jednotlivé možnosti parkování u letiště? Budu moc ráda, pokud se v komentářích pod článkem o své nápady podělíte se mnou i s ostatními.