Proč dát přednost laserové epilaci aneb Velké srovnání nejběžnějších metod odstraňování chloupků

image

Laserová epilace je nade vší pochybnost tou nejspolehlivější metodou odstraňování chloupků, kterou si můžete dopřát. Sice existuje celá řada možných řešení, od tradičnějších až po ty, které využívají výhod moderních technologií. Ovšem laser se jeví být zdaleka nejlepším. Klasické holení, používání vosku či depilačních krémů, nebo méně známá elektrolýza? Zkusit to jistě můžete. My vám ale dnes vysvětlíme, proč je nejrozumnější zbavit se chloupků právě laserovým přístrojem. 

Uvidíte, že se vám toto stále populárnější řešení zalíbí.

 

Proč právě laserová epilace?

Důvodů, kvůli kterým se každému, kdo se zbavuje nežádoucího ochlupení, vyplatí podstoupit laserovou epilaci, je hned několik. A vzhledem k neustále rostoucí oblibě tohoto řešení je zřejmé, že jsou si těchto důvodů lidé docela dobře vědomi. V posledních letech poptávka po této kosmetické proceduře raketově stoupá. Co za tím stojí? Především vysoká efektivita, dlouhodobé výsledky a také bezbolestnost. Zkrátka pádné argumenty. 

Začínáte o laseru také přemýšlet? Chcete o benefitech této metody vědět víc? Říkáte si, proč právě laserová epilace a ne něco jiného? Tak se na to podíváme.

Efektivita laserového paprsku

Odstraňování chloupků je dnes považováno více méně za normu. Mezi ženami rozhodně. Najdou se sice výjimky, kterým zřejmě nevadí ani to, když jim naroste knír, ale drtivá většina dam a dívek preferuje hladkou tvář i hladké tělo. A po jaké metodě sahají stále častěji? Už tušíte?

Ano, po laserové epilaci. Laserová epilace využívá princip selektivní fototermolýzy, při které laserový paprsek cílí na pigment (melanin) ve vlasovém folikulu. Tento paprsek je pigmentem absorbován, dochází k zahřátí, a vlasový folikul je zničen. To zabraňuje dalšímu růstu chloupků. Zcela spolehlivě. Tento proces je nejefektivnější u lidí s výrazným kontrastem mezi barvou pokožky a chloupků, jelikož laser nejlépe cílí na tmavší pigment. Metodu lze však praktikovat v podstatě u každého člověka.

ČÍST  Tipy pro úspěšnou rekonvalescenci po augmentaci: Jak se správně starat o svá nová prsa

Klíčové výhody

Laserová epilace nabízí řadu výhod oproti jiným metodám odstraňování chloupků. Jednou z hlavních předností je minimalizace bolesti, zejména v porovnání s použitím vosku, které může být velmi bolestivé, a to zvláště na citlivých oblastech lidského těla. Laser také poskytuje dlouhodobé výsledky, v mnoha případech trvalé, což znamená, že po absolvování celé série ošetření moderním přístrojem si už s nežádoucími chloupky nemusíte dělat žádné starosti. Navíc, i když je počáteční investice přece jen poněkud vyšší, dlouhodobě se jedná o ekonomicky výhodné řešení. Chloupků se už totiž nebudete muset více zbavovat. 

Klíčové výhody této metody jsou zhruba tyto:

  • Trvalé snížení růstu chloupků: Po několika sezeních dochází k výraznému a dlouhodobému snížení počtu a hustoty chloupků.
  • Přesnost: Laser cílí výhradně na chloupky, aniž by poškodil okolní kůži.
  • Bezbolestnost: Metoda je považována za téměř bezbolestnou. Obvykle ucítíte pouze lehké pálení.

 

Zahoďte žiletky, vosk i depilační krémy!

Jak jsme řekli, kromě využití vysoce efektivních laserových přístrojů existují i další možnosti, jak se zbavit chloupků. Nejsou sice nijak zvlášť efektivní, ale budiž. Určitě je lepší se například holit, než na odstraňování chloupků zcela rezignovat. Je-li řeč o metodách, pojďme si tedy udělat nějaké to srovnání:

  • Holení - je asi nejběžnější a nejrychlejší metoda odstraňování chloupků, která však poskytuje jen velmi krátkodobé výsledky. Chloupky rychle dorůstají, jsou pak často drsnější a také tmavší než předtím. Mohou také zarůstat.

Laserová epilace nabízí v podstatě trvalé řešení. A nepříjemné zarůstání chloupků nehrozí!

  • Depilační vosk -  vytrhává chloupky i s kořínky, což zajišťuje hladší kůži na delší dobu než holení, ale je to rozhodně spojeno s větší bolestí a také s podrážděním pokožky.

Laserová epilace je téměř bezbolestná a poskytuje mnohem lepší výsledky. K podráždění kůže dochází jen ojediněle.

  • Depilační krémy - chemicky rozpouštějí strukturu chloupků těsně nad povrchem pokožky, což je sice bezbolestné, ale pouze krátkodobé řešení.
ČÍST  Chcete si nechat zvětšit prsa a zaujaly vás kapkovité implantáty? Řekneme vám vše, co o nich potřebujete vědět!

Laserová epilace je pro kůži bezpečnější (žádná chemie), a nabízí podstatně trvalejší efekt.

  • Elektrolýza - se používá jen výjimečně a spočívá ve vkládání tenké sondy do vlasového folikulu a v použití elektrického proudu, který folikul likviduje. Metoda je trvalá, ale časově náročná a může být bolestivá.

Laserová epilace je rychlejší a méně bolestivá, vhodná pro ošetření větších ploch.

 

Ideální salon krásy vyberete celkem snadno

Jste laserové epilaci nakloněni? Hodláte ji podstoupit? Ale nevíte kde? Výběr ideálního salonu krásy či nějaké kvalitní kliniky nemusí být složitý. Máte štěstí, že jich je u nás opravdu hodně. Všude to taková samozřejmost není. Výběr salonu je nicméně krokem, který nesmíte podcenit, protože tak můžete výrazně ovlivnit úspěšnost a bezpečnost celé procedury. Důležité je zohlednit několik klíčových aspektů, které vám pomohou učinit informované rozhodnutí. Zde jsou ty nejdůležitější:

  • Kvalifikace a profesionální zkušenosti personálu: Prvním a nejdůležitějším kritériem ve vašem výběru by měla být kvalifikace a zkušenosti personálu. Patřičné vzdělání a certifikace jsou nezbytností. Dále se informujte o jejich praktických zkušenostech s laserovými procedurami, zejména v oblasti epilace.  
  • Používaný typ laseru: Dalším klíčovým faktorem je typ laseru, který salon nebo klinika používá. Existuje mnoho různých typů, z nichž může být každý optimalizován pro různé typy pokožky a barvy chloupků. Ujistěte se, že zařízení, které salon používá, je opravdu moderní a efektivní.
  • Recenze a doporučení od předchozích klientů: Hodnocení a recenze od lidí, kteří salon nebo kliniku již navštívili, vám mohou poskytnout cenný pohled na kvalitu nabízených služeb. Kromě toho, pokud máte možnost, požádejte o osobní doporučení od přátel nebo rodiny.  

 

Investice, která se vyplatí

Laserová epilace nabízí celou řadu výhod. Oproti tradičním metodám odstraňování chloupků rozhodně. Dlouhodobý efekt, vysoká účinnost a bezpečnost laserových přístrojů nebo minimální bolestivost. To jsou jen některé z nich. 

ČÍST  Krátká dámská pyžama, to je ideální kousek na léto

Při správném výběru salonu se jedná vždy o dobře vynaložené peníze. O investici, která se vyplatí.