Tipy pro úspěšnou rekonvalescenci po augmentaci: Jak se správně starat o svá nová prsa

image

Dokonalé poprsí nemusí být pouze snem, do reality vám ho pomůže přenést šikovný plastický chirurg pomocí tzv. augmentace prsou. Chcete vědět, zda by pro vás byl tento zákrok ten pravý a dozvědět se podrobnosti o rekonvalescenci po augmentaci

Co je augmentace prsou a jak probíhá 

Augmentace prsou je chirurgický zákrok prováděn za účelem zvětšení a vytvarování prsou vložením implantátů. Existují 2 možnosti, jak implantáty vložit - pod velký prsní sval či pod žlázu, lékař vždy volí vhodnější variantu na základě individuální konzultace s pacientkou. Operace probíhá v plné narkóze a následná hospitalizace trvá 1-2 dny.

Jaké jsou možné komplikace po augmentaci prsou 

Augmentace je jednou z nejběžnějších plastických operací a při správném pooperačním režimu je výskyt komplikací minimální. Ve výjimečných případech může nastat infekce v oblasti implantátů, špatné hojení řezů či prasknutí implantátu. S jakoukoliv komplikací je třeba se neprodleně obrátit na svého lékaře.

Jak se připravit na rekonvalescenci 

Po augmentaci prsou je správná rekonvalescence klíčová, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku a je třeba jí dopředu naplánovat. První týden je nařízen přísný klidový režim, proto je vhodné domluvit si na tuto dobu pracovní neschopnost, fyzicky pracující ženy by měly počítat s návratem do zaměstnání až cca po 2 týdnech. V případě fyzické zátěže v domácnosti (např. péče o malé děti) je vhodné mít výpomoc.

Jaké jsou vhodné podprsenky a pomůcky pro rekonvalescenci 

Po augmentaci prsou je naprostou nezbytností kompresní podprsenka, proto je ideální mít jich několik do zásoby. Kompresní podprsenka je pacientce nasazena ihned po zákroku a nosí se 24 hodin denně po dobu minimálně 5 týdnů. Podprsenku je možné odkládat pouze na sprchování, se kterým by se mělo počkat nejméně 3 dny po zákroku. Po uplynutí 5 týdnů je kompresní podprsenka nadále doporučována při sportu.

ČÍST  Jak rychle zhubnout: Změna životního stylu pro efektivní úbytek váhy

Jak správně pečovat o jizvy po augmentaci prsou 

Správná péče o jizvy je dalším krokem k dokonalému výsledku augmentace. Jizvy se musí po každém sprchování vždy důkladně vysušit. Po 3-4 týdnech od zákroku je možné začít s tlakovými masážemi, které hojení jizev urychlují - prsty se tlačí 10 vteřin na jizvu a pokračuje se po celé její délce. Další nezbytností je chránit jizvy před slunečním zářením a to minimálně po dobu 6 měsíců.

Jaké jsou vhodné cviky a pohyby po augmentaci prsou 

V prvním týdnu po augmentaci prsou je možné začít s vycházkami a postupně i svižnější chůzí. Cvičení či běhání není doporučeno dříve než za 4 týdny, náročnější pohyb (hlavně ten zahrnující zátěž pro paže) je vhodné zařadit až po 2-3 měsících, vždy dle doporučení lékaře.

Jak dlouho trvá rekonvalescence po augmentaci prsou 

Kompletní rekonvalescence běžně zabere 6-9 měsíců, po této době je již výsledek augmentace prsou finální.

Jaké jsou možné dlouhodobé dopady augmentace prsou na zdraví 

V dnešní době jsou již dlouhodobé dopady augmentace prsou na zdraví naprosto minimální, přesto však mohou ve výjimečných případech nastat. Pacientka může po zákroku ztratit citlivost bradavek (v běžných případech se do roka navrací sama), dále je možné prasknutí implantátu či vznik kapsuly okolo implantátu. Augmentace prsou nijak neovlivňuje možnost kojení. 

Závěr a doporučení pro úspěšnou rekonvalescenci po augmentaci prsou

Jak bylo již řečeno, augmentace prsou je jednou z nejčastějších plastických operací, proto jsou její možné následky a správná pooperační péče již dlouhodobě prověřeny. Při dodržování všech zásad a doporučení lékařů jsou případné komplikace téměř eliminovány a vaší cestě ke krásnému poprsí již nic nebrání. 

Rozhodněte se sami, zda je pro vás augmentace prsou tou pravou cestou k dokonalému dekoltu.