Známe 5 účinných způsobů, jak na kruhy pod očima! 

image

Jakou péči o oční okolí zvolit na kruhy pod očima? To je jedna z častých otázek, které jsou vyhledávány na internetu. Pojďme si o nich povídat. A nejen to! Pojďme se o kruzích pod očima něco dozvědět a hlavně si říct, jakými způsoby se jich zbavit!

Jak kruhy vznikají a proč je máme?

Každá nerovnováha v organismu má své následky a jedním z nich mohou byt i kruhy pod očima. Nejčastějšími důvody, proč se pod očima kruhy objevují, jsou:

 • alergie,
 • dehydratace,
 • chudokrevnost,
 • poruchy pigmentu,
 • špatná životospráva spojena s konzumací alkoholu, drog nebo s kouřením,
 • onemocnění štítné žlázy,
 • přemíra soli, nedostatek vitamínů.

Všem těmto vlivům je třeba pomocí kvalitní a pravidelné péče předcházet. Máme na mysli jak správný životní styl, tak rovněž kvalitní péči kosmetickými produkty, ideálně těmi přírodními.

Jak nemít kruhy pod očima?

Nepodceňujte kvalitní spánek

Spánek je jedním ze základních kamenů zdravého těla. A zdravé tělo přece vypadá skvěle! Výrazné kruhy pod očima do zdravého vzhledu rozhodně nepatří! Pro zdravý vzhled pokožky doporučujeme vydatný spánek podle těchto pravidel:

 • jděte spát co nejdříve před půlnocí,
 • spěte alespoň 8 hodin,
 • spěte vždy v dobře větrané místnosti,
 • ležte pokud možno na zádech,
 • před spaním používejte co nejméně elektroniku. Pokud ji používáte, vyhněte se modrému spektru světla, to brání tvorbě hormonu melatoninu, jenž pomáhá s usínáním.

Kosmetika jako kvalitní bojovník

Nedáme dopustit na přírodní kosmetiku, která pleti dodá to, co ji zevnitř možná chybí. Objevte například

krémy a séra s obsahem kofeinu nebo vitaminu C. Po jejich použití bývá pokožka vypnutá, svěží a také opticky krásnější na pohled. Kofein podporuje prokrvení, pokožka tak získá i zdravější barvu.

Vaše oči a oční okolí vám jistě poděkují za oční masky a obklady s obsahem přírodních pečujících látek. Existuje široká škála obkladů a masek speciálně pro řešení problémů v očním okolí a nepříjemných kruhů pod očima.

ČÍST  Vlakem už raději ne aneb proč jsem začala využívat i parking u letiště Mošnov

Dodejte živiny zevnitř

Nic nepodpoří správný stav pleti jako správný pitný režim a konzumace potravin bohatých na vitamíny a minerály. Věnujte svoji pozornost také správným tukům a stopovým prvkům.

Ochrana především!

Citlivé oční okolí doporučujeme chránit před sluncem kvalitní ochranou - slunečními brýlemi s UV filtrem. Pokud můžete, vyhněte se dlouhodobému pobytu v prašnému a větrnému prostředí.

Péče odborníků dokáže zázraky

 • Kyselina hyaluronová - pokud se chcete kruhů pod očima zbavit efektivně, doporučujeme aplikaci výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Ta dokáže vázat vodu a má má výrazný efekt pro doplnění propadlé tkáně v oblasti pod očima. 
 • Mezoterapie - je dalším způsobem, jak oddálit stárnoucí vzhled pleti a také jak vylepšit oční okolí v případě kruhů pod očima. I zde je aplikována kyselina hyaluronová.
 • Laserová terapie - tento neinvazivní způsob dokáže podpořit a aktivovat kolagenová spojení v hlubších vrstvách pokožky. Díky tomu se pokožka vypíná a kruhy pod očima se zmírňují. Při intenzivnější péči mohou až úplně zmizet.

Vaše krása stojí za to!

Pokud člověk nedává svému tělu tu správnou péči, dříve či později se to projeví na zdravotním stavu a také na stavu a vzhledu pokožky. A nemáme na mysli jen kruhy pod očima. Při nedostatečném pitném režimu může docházek kromě zdravotních problémů také k vysušení pokožky a vzniku hlubších vrásek. Strava a životní styl jsou také jedním z pilířů správného zdravotního stavu a skvělého vzhledu pokožky. Dalším pilířem je také správná péče o pokožku s použitím ideálně přírodních pečujících přípravků. Jaké jsou další tipy pro boj s kruhy pod očima?

Jaké formě péče o pokožku dáváte přednost vy?